زمان کنونی: ۱۳۹۳/۲/۵, ۰۹:۲۷ صبح
درود کاربر مهمان (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 115 رأی - میانگین امیتازات : 2.82
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش آپدیت کردن آنتی ویروس آواست (نسخه 5 و 6 و 7)
۱۳۸۹/۶/۱۸, ۱۱:۰۶ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۹/۲ ۱۱:۵۳ صبح، توسط Edris.)
ارسال: #1
آموزش آپدیت کردن آنتی ویروس آواست (نسخه 5 و 6 و 7)
برای آپدیت کردن این آنتی ویروس دو روش وجود داره؛ یکی به صورت آنلاین و دیگری بصورت آفلاین.
آپدیت به صورت آنلاین: (توضیحات آپدیت آنلاین بر اساس نسخه 5 و 6 هست)در این روش نیاز هست که شما به اینترنت متصل باشید و بر حسب تاریخ آخرین آپدیت نسخه آواستی که روی سیستمتون نصبه، مدت زمان زمانی این فرآیند طول میکشه. برای آپدیت آنلاین به دو صورت میشه عمل کرد. روش راحت تر اینه که اگر آیکون آواست در قسمت System Tray (سینی سیستم: بخش کنار ساعت سیستم در گوشه راست پایین دسکتاپ) قابل رؤیت هست، مطابق شکل زیر، روی اون راست کلیک کرده و از Update، گزینه Engine and Virus definitions رو انتخاب کنید.
[تصویر: Update%20Avast%20Antivirus%201%20-%20www....ir%20.JPG]
با این کار پنجره ای مشابه پنجره زیر نمایش داده شده و پروسه آپدیت آغاز می شود.
(توجه:اگر زمان نوشته شده برای آپدیت خیلی زیاده و آپدیت به کندی پیش میره از روش آپدیت آفلاین که پایینتر توضیح داده شده استفاده کنید.)
[تصویر: Update%20Avast%20Antivirus%202%20-%20www....ir%20.JPG]

پس از مدت زمانی (بر حسب حجم فایل های مورد نیاز برای دانلود شدن از اینترنت و آپدیت آنتی ویروس) آنتی ویروس به روز می شود. در زیر همون قسمتی که در واقع دیتابیس انتی ویروس آپدیت شد دکمه ای به نام Update program وجود داره که در واقع خود برنامه رو آپدیت میکنه. با این کار آخرین تغییراتی که در ورژن برنامه وجود دارد، اعمال می شود. پیشنهاد میشه که این آپدیت رو هم انجام بدین (فرآیندش مشابه مورد بالاست). در صورتی که Update program رو نزدین و پنجره آپدیت رو بستین، برای Update program می تونین روی آیکون آواست در System Tray راست کلیک و از مورد Update، گزینه Program رو انتخاب کنید. روش دوم برای آپدیت آنلاین اینه که روی آیکون آوست در System Tray کلیک کنید و از پنجره باز شده، ستون سمت چپ، بخش Maintenance رو انتخاب کنید. پنجره آپدیت (که بالاتر توضیخ داده شد) نمایش داده شده و می توانید آنتی ویروس خود رو آپدیت کنین.

آپدیت به صورت آفلاین: در صورتی مدت زمان زیادی از آخرین آپدیتی که انجام دادین میگذره (مثلاً چندین ماه!) توصیه میشه که از آپدیت آفلاین استفاده کنین. برای این کار باید به سایت اواست مراجعه کنید. خوشبختانه فایل آپدیت (جدیدترین آپدیت آواست نسخه 4 و 5 و 6 و 7) در سایت آواست برای دانلود وجود داره. لینک دانلود آپدیت هر سه نسخه در زیر گذاشته شده:

فایل آپدیت آنتی ویروس آواست (نسخه 5 و 6 و 7)
فایل آپدیت آنتی ویروس آواست (نسخه 4)

به علت تحریم ایران توسط اوست احتمالاً لینک های بالا کار نکنن. برای دانلود آپدیت آفلاین اوست با لینک مستقیم به آدرس زیر برید:
صفحه دانلود آپدیت های آنتی ویروس آواست با لینک مستقیم یا اینجا

هر دو فایل به صورت exe می باشند و توصیه میشه به خاطر حجم بالای اونها (بیشتر از 30 مگابایت) برای دانلود از نرم افزارهای دانلود منیجر مثل Free Download Manager استفاده کنید. پس از دانلود شدن فایل آپدیت برای نصب اون فقط کافیه که فایل exe رو اجرا کنید، همین!

تذکر مهم: ترجیحاً پیش از اجرای فایل exe آپدیت، ارتباطتون رو با اینترنت قطع کنین، چرا که ممکنه به خاطر آپدیت شدن خودکار آنتی ویروس از اینترنت با پیغام خطا مواجه بشین.

مزیت عمده آپدیت آفلاین اینه که اگر به هر دلیلی آواست رو پاک کردین و دوباره نصب کردین فایل آپدیت اون رو دارین و بعد از آپدیت به صورت آفلاین، آپدیت آنلاین تنها چند ثانیه یا حداکثر چند دقیقه (بر حسب سرعت اینترنت شما) طول میکشه.

دو تا نکته که فکر میکنم مفید باشن:
1. هر چند وقت یکبار (مثلاً یکی دو ماه یکبار) فایل آپدیت رو از سایت آواست دانلود کنین.
2. از اونجایی که فایلی رو که اپدیت میکنین اسم چندان با مسمایی نداره (منظورم تاریخ آپدیته) بهتره اسم اون رو به اسمی که شامل تاربخ میلادی روزی که فایل رو دانلود کردین باشه، تغییر بدین.

کلمات کلیدی: آموزش آپدیت آنتی ویروس اوست - آموزش تصویری آپدیت کردن آواست - آپدیت آنتی ویروس Avast - آموزش آپدیت Avast - آموزش آپدیت آفلاین اوست - آموزش آپدیت اوست- آموزش آپدیت آفلاین avast - آموزش آپدیت آفلاین آنتی ویروس avast

حرف هایی هست برای گفتن که اگر گوشی نبود نمی گوییم
و حرفهایی هست برای نگفتن
حرف هایی که هرگز سر به ابتذال گفتن فرود نمی آورند
و سرمایه ماورایی هرکس، حرفهاییست که برای نگفتن دارد
حرفهایی که پاره های بودن آدمیند
و بیان نمی شوند
مگر آنکه مخاطب خویش را بیابند.

[تصویر: Netafraz-468x60.gif]

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط: auxiliary ، mozhgan
۱۳۸۹/۶/۱۸, ۰۴:۵۷ عصر
ارسال: #2
RE: آپدیت کردن آنتی ویروس آواست (نسخه 4 و 5)
سلام،سوألی داشتم:با وجود اينكه سی دی ويندوزم اورجيناله ولی يكی از فايل های اون ويروسيه،من قبلاً مدتی از آنتی ويروس avira استفاده می كردم كه متأسفانه هنگام system scan اون فايل رو پاك می كرد و باعث می شد كه ويندوز ديگه نتونه بالا بياد.خواستم بدونم كه آيا avast هم چنين مشكلی رو ممكنه ايجاد كنه يا نه؟
با تشكر

یــادم باشد حرفــــی نزنم کـــه به کسی بـــــر بخورد..
۱۳۸۹/۶/۱۸, ۰۵:۳۷ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۳ ۱۰:۰۵ صبح، توسط Edris.)
ارسال: #3
RE: آپدیت کردن آنتی ویروس آواست (نسخه 4 و 5)
(۱۳۸۹/۶/۱۸ ۰۴:۵۷ عصر)mozhgan نوشته شده توسط:  سلام،سوألی داشتم:با وجود اينكه سی دی ويندوزم اورجيناله ولی يكی از فايل های اون ويروسيه،من قبلاً مدتی از آنتی ويروس avira استفاده می كردم كه متأسفانه هنگام system scan اون فايل رو پاك می كرد و باعث می شد كه ويندوز ديگه نتونه بالا بياد.خواستم بدونم كه آيا avast هم چنين مشكلی رو ممكنه ايجاد كنه يا نه؟
با تشكر

سلام
اگه CD ویندوز شما واقعاً اوریجینال باشه (منظورم اینه که مورد تأیید کامل مایکروسافت باشه) قاعدتاً نباید ویروس داشته باشه!
میتونین آواست رو طوری تنظیم کنین که بعد از پیدا کردن ویروس یا موارد مشکوک برای نوع عملی (Action) که میخواد انجام بده سؤال کنه. و حتی اگه عمل اول موفقیت آمیز نبود چه کاری انجام بده. از اونجایی که تعداد جاهایی که در تنظیمات برنامه برای مشخص کردن این عمل ها زیادن من یه مورد رو میگم، بقیه رو به طور مشابه میتونین انجام بدین. من مورد سوال شما رو توضیح میدم.
برای تنظیم این Action انجام شده هنگام برخورد با فایل آلوده یا مشکوک، در پنجره اصلی برنامه، از ستون سمت چپ، بخش REAL-TIME SHIELD، File System Shield رو انتخاب کرده و دکمه Expert Settings رو بزنید (مطابق شکل زیر).

[تصویر: Avast%20config%201%20-%20www.ferfereh.ir.jpg]

در پنجره باز شده از ستون سمت چپ، مورد Actions رو انتخاب کنید. حالا در بخش سمت راست همین پنجره میتونین اکشن مورد نظرتون رو تنظیم کنین.
من تنظیماتی رو که در شکل میبینین انجام دادم.(به نظر من این تنظیمات مناسبن)

[تصویر: Avast%20config%202%20-%20www.ferfereh.ir.jpg]

در برخورد با ویروس ابتدا سعی میکنه ترمیمش کنه (در واقع همون Clean کردن)، اگه نشد، از کاربر میپرسه چیکار کنم و اگه این عمل هم با شکست مواجه شد، فایل رو قرنطینه میکنه(Move to Chest).

این تنظیم رو برای دو تا تب کنارش (PUP: برنامه های ناخواسته بصورت بالقوه و Suspicious: فایل های مشکوک) هم انجام بدین. در سایر قسمت های برنامه هم که امکان تنظیم Action وجود داره تنظیم مورد نظرتون رو میتونین انجام بدین(منظورم از سایر قسمت ها، تمام زیربخش های مربوط به REAL-TIME SHIELD و نیز زیربخش Scan Now از بخش SCAN COMPUTER هست).

و حرفهایی هست برای نگفتن
و بیان نمی شوند

سپاس شده توسط: mozhgan ، auxiliary
۱۳۹۰/۷/۱۲, ۱۰:۰۷ صبح
ارسال: #4
RE: آپدیت کردن آنتی ویروس آواست (نسخه 5 و 6)
سلام-من فايل اپديت اواست ور‍ژن 5 رابه سختي دانلودكردم وورژن 5اين انتي ويروس را هم نصب كردم ولي موقع اجراي فايل اپديت افلاين ارور زيرراميده -انتي ويروس من ورزن 5 امافايل اپديت ظاهرا ورژن 6 دانلود شده چكاركنم
This VPS database requires latest program version
plase download and update program using full setup ,then run vps update again.
حالا بايد چكار كرد من ورزن 5(فايل اپديت)را ازهمين سايت دانلودكردم.لطفا به ايميلم خبربدهيد
۱۳۹۰/۹/۷, ۱۰:۵۵ عصر
ارسال: #5
(۱۳۹۰/۷/۱۲ ۱۰:۰۷ صبح)arzmm نوشته شده توسط:  سلام-من فايل اپديت اواست ور‍ژن 5 رابه سختي دانلودكردم وورژن 5اين انتي ويروس را هم نصب كردم ولي موقع اجراي فايل اپديت افلاين ارور زيرراميده -انتي ويروس من ورزن 5 امافايل اپديت ظاهرا ورژن 6 دانلود شده چكاركنم
This VPS database requires latest program version
plase download and update program using full setup ,then run vps update again.
حالا بايد چكار كرد من ورزن 5(فايل اپديت)را ازهمين سايت دانلودكردم.لطفا به ايميلم خبربدهيد

سلام. تا اونجایی که اطلاع دارم اپدیت ورژن 6 و 5 یه فایله. تو سایتش یه فایل برای نسخه 5 و 6 گذاشته. خب ترجیحاً بهتره از طریق Update Program خود نرم افزار و یا دانلود کردن نسخه 6 از سایت فرفره به نسخه 6 ارتقا بدین و بعد آپدیت کنین.

و حرفهایی هست برای نگفتن
و بیان نمی شوند

۱۳۹۰/۱۱/۱۶, ۱۱:۰۵ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۶ ۱۱:۰۹ صبح، توسط mansour.)
ارسال: #6
سلام من از ويروس كش اوست 6 استفاده ميكنم، براي اپديتش هركاري كردم نشده چه اف لاين چه انلاين، چيكار بايد بكنم هيچ رقمي اپديت نميشه اگه امكان داره راهنماييم كنيد.
۱۳۹۰/۱۱/۱۶, ۰۴:۰۵ عصر
ارسال: #7
آپدیت نمیشه یعنی چی دقیقاً؟؟!! خطا میده؟ نوار پیشرفتش پر نمیشه؟....
لطفاً جزئیات بیشتری از مشکلتون رو بگین.

و حرفهایی هست برای نگفتن
و بیان نمی شوند

۱۳۹۱/۶/۲۹, ۰۱:۴۹ عصر
ارسال: #8
RE: آموزش آپدیت کردن آنتی ویروس آواست (نسخه 5 و 6 و 7)
با سلام و عرض ادب
من فایل آپدیت آنتیویروس اوست 6 رو دانلود کردم ...اما یه مشکلی هست .حالا که می خوام رو سیستمم نصب بشه،پیغام میده که تاریخ licence اون انقضا شده...اگر این طور بوده چرا روی page برای download گذاشتید؟؟؟ اگر نه چرا این پیغام رو میده؟؟؟ ممنونم..لطفا پاسخ دهید
۱۳۹۱/۶/۲۹, ۰۴:۱۱ عصر
ارسال: #9
سلام
فایل آپدیت که لایسنس نداره که بخواد منقضی بشه!!
در صورت امکان عکس از پیامی که بهتون میده یا متن پیام رو بصورت کامل ذکر کنین.

و حرفهایی هست برای نگفتن
و بیان نمی شوند

۱۳۹۱/۸/۸, ۰۳:۲۴ عصر
ارسال: #10
سلام من با GSM مودم وصل میشم به اینترنت
اما هر کاری میکنم نمیتونم آپدیت کنم آواست رو
پیغام اتصال قطع شد در حال کوشش دوباره را می دهد
ارسال پاسخ 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود آپدیت آفلاین اوست با لینک مستقیم (این ارسال هر جمعه به روز می شود) Edris 21 44,220 ۱۳۹۲/۱/۲۳ ۰۶:۰۰ عصر
آخرین ارسال: Edris
  رفع مشکل آپدیت آنلاین اواست (رفع تحریم؟!) Edris 6 5,221 ۱۳۹۱/۱۱/۷ ۰۱:۱۱ صبح
آخرین ارسال: arnolddd
  مشکل در نصب آنتی ویروس اوست (خطا در ابتدای نصب) Edris 0 2,526 ۱۳۹۱/۹/۸ ۱۱:۲۷ صبح
  آموزش رجیستر کردن آنتی ویروس آواست (نسخه رایگان - Free -) Edris 8 26,689 ۱۳۹۱/۸/۲۲ ۰۸:۴۲ عصر
  مشکل در اپدیت آنتی ویروس اوست (تحریم؟!) Edris 2 5,238 ۱۳۹۱/۸/۱۳ ۰۳:۴۶ عصر
آخرین ارسال: mehrdad372
  آپدیت آواست sabouri 6 5,380 ۱۳۹۱/۴/۸ ۱۱:۱۳ عصر
آخرین ارسال: sabouri

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان